środa, 29 czerwiec 2016 20:17

29 czerwca 2016 roku

Napisał

W związku z Brexitem angielski ma wypaść z języków urzędowych Unii. Tak orzekła Danka Hübner. Irlandczycy i Maltańczycy już rozpoczęli naukę jidisz.

Większy problem ma jednak Tusk. Jak idiota z tym angielskim zostanie.

KOnDomici wczoraj na rocznicy Poznańskiego Czerwca najpierw wygwizdali Dudę (nie zauważyłem jakoś miliona tekstów o „gwizdach na cmentarzu), a potem „Mazurka Dąbrowskiego”. Może woleliby „Deutschland über alles”? Albo „Ode do radości”? Ciekawe czy ktoś tam pamiętał czego dotyczyły uroczystości.

Wałęsa chce wyrywać PiS z korzeniami. Tarczyński wyzwał go więc na solo, a w imieniu Wałęsy wystąpi Lis. Naprawdę wysoki poziom dyskusji... Chociaż w sumie to może słuszne by było gdyby ustawy zamiast głosować trzeba by wywalczać w klatce. Na przykład reforma edukacji oznaczałaby walkę Zalewska vs. Kluzik-Rostkowska. Albo sprawy dotyczące obronności Macierewicz vs. Niesiołowski (jako ex-przewodniczący komisji obrony). Czyż nie byłoby to ciekawsze niż obrady? Pewnie Polsat wykupiłby prawa do tego i sprzedawał pay-per-view .

Wykryto spisek, bo Prezydent nie awansował „wybitnych sędziów”. To popatrzmy jakich to wybitnych osobowości nie che uhonorować (w zasadzie zrobiło to GW i Onet): „Znajdują się wśród nich m.in. sędzia krytykowany przez Zbigniewa Stonogę i oskarżany przez niego o łapówkarstwo. Sędzia, który orzekał w sprawie skandalicznego zachowania Janusza Palikota wobec Jarosława Kaczyńskiego. Sędzia, który odebrał dzieci państwu Bajkowskim. Sędzia, który oddalił pozew zbiorowy przeciw Amber Gold z powodów formalnych, czy sędzia, który przedłużał przez dwa lata areszt kibicowi Legii Maciejowi Dobrowolskiemu”. Faktycznie, wyłącznie wybitne osobowości. Krajowa Rada Sądownictwa uznała, że to nacisk władzy na władzę sądowniczą, a Duda powinien uzasadnić swoja decyzję... Naprawdę, szanowna korporacjo byście tego chcieli? Jakby powiedział Mordimer Madderdin „jeśli zadasz pytanie, uważaj: możesz usłyszeć odpowiedź”. Czasami nie warto.

Podobno w ciągu kilku tygodni Kijowski spłaci alimenty. Media podają, że ma marne 100 tysięcy zaległości. Ładne zbiórki na tych marszach odchodzą. A może KOD powstał tylko po to?

Prezydent Malawi (to gdzieś w Afryce) zaproponował swoim obywatelom, żeby w związku z głodem jedli myszy, koniki polne i tym podobne rarytasy. Na szczęście u nas proponowano tylko szczaw i mirabelki.

Czytany 3719 razy