środa, 07 październik 2015 21:25

7 października 2015 roku

Napisał

Radujmy się! Bezrobocie wynosi 9,9%. Tak szacuje Ministerstwo Pracy i czegoś tam. A teraz najciekawsze część informacji. Oficjalne statystyki mają zostać podane 23 października. Dwa dni przed wyborami. Podejrzewam góra 5%.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że lekarze mogą korzystać z klauzuli sumienia. W dodatku nie muszą wskazywać innych lekarzy. Mam nadzieję, że autorytety i media nie zabiją się w kolejce do przepraszania prof. Chazana.

Główną wiadomością dnia w mediach było to, że Macierewicz się odezwał. A jak wiadomo, przyjdzie i nas zje. I to już cały przekaz. Miał mówić tez o Tusku jako o agencie Stasi. Niedorzeczność? Prawdopodobnie. Nie ulega jednak wątpliwości, że PDT był przez wschodnioniemieckie służby obserwowany. Ale o tym... może kiedy indziej (tak, to budowanie napięcia).

Jednak będzie ewakuacja Polaków z Mariupola. Czyli presja ma sens. Nawet jeśli w tle widać rozpaczliwe szukanie głosów.

Premierzyca raczyła zauważyć, że 25 października wybierzemy „albo zdrowy rozsądek, albo fanatyzm”. Nie wyjaśniła jednak kogo przyprasować do czego. A gołym okiem niekiedy nie widać rozsądku.

Do Gdyni, z kurtuazyjną wizytą wpłynęły trzy okręty chińskiej marynarki wojennej. Jakoś kurtuazyjna wizyta okrętu wojennego dziwnie mi sie kojarzy. Ale pewnie się czepiam.

ONZ, zmuszone przez Arabie Saudyjską usunęło z listy głównych celów organizacji kwestę walki o prawa osób LGBTQWERTY. Powód? Sprzeczność z zasadami Islamu. Tragiczny dylemat każdego lewaka. Któremu ze swoich flagowych środowisk okazać nietolerancję? Znając ich będą udawać, że nic takiego nie miało miejsca.

Tymczasem ziomale religijni tych z Arabii w sierpniu zbiorowo „wzbogacili kulturowo” wolontariuszkę w ośrodku dla imigrantów we Włoszech. W sumie nic to dziwi. Najznakomitsi okazali się tutaj jednak współpracownicy zgwałconej. Powstrzymali ją przed zgłoszeniem sprawy na policję, bo uważali że... zaszkodzi to ich sprawie. Brawo! Oby więcej takich decyzji.

Komisja Etyki FIFA zawiesiła Seppa Blattera jako jej prezydenta na 90 dni. Za korupcję przy której nasza Afera Fryzjera to nic nie znacząca popierdółka. Pieniądze biedny Sepp zarobiłnieco większe. I jeszcze go nie zamknęli. I nie zamkną.

Czytany 2481 razy