czwartek, 05 marzec 2020 20:45

5 marca 2020 roku

Napisał

Trochę mnie nie było, gdyż pracka rzuciła mnie na odcinek wyjazdowy na całe dwa tygodnie. Nie przeczę, że oderwanie od wiadomości sprawiło mi pewną przyjemność. Choć z drugiej strony ominęła mnie dyskusja obecnej Trzeciej Osoby w Państwie z byłą Trzecią Osobą w Państwie, która nie była nazywana trzecią osobą w państwie o myciu. Dorównać temu może tylko piłkarz Łódzkiego Klubu Sportowego, który tak się zabrał do strzału na bramkę przeciwnika (tego akurat pewny nie jestem, tym bardziej, e to e-klapa), że złamał sobie nos. Zaiste trójka wybitnych postaci.

Przejdźmy jednak do spraw bieżących. W końcu wysłuchano modlitw opozycji i mamy koronowirusa. Wspaniała wiadomość, nawet chińskie wirusy są w Okrągłomeblówce sprawą polityczną. „Bo oni nie umią”, „Wy też byście nie umieli”…. Nie oszukujmy się, na służbę zdrowia nikt tutaj nie ma pomysłu. To znaczy mają wszyscy, którzy są w opozycji. Potem okazuje się, że jednak średnio. Przy okazji imponuje mi panika, jaką zapodają nasze umiłowane media, władza, opozycja i każdy inny. Może to się równać wyłącznie ze słuchowiskiem „Wojna Światów” z 30 października 1938 roku… Ale przynajmniej handlarze maseczkami się dorobią. Chyba, że wszyscy umrzemy. Ale jak już się to ma stać to się do totalsów zapiszę. Kilka osób będzie szczęśliwych, że takich trafi szlag.

Przy okazji paniki wokół koronowirusa polski Clapton zapomniał, że jest tolerancyjny, uśmiechnięty, postępowy i otarty przedstawiając się jako ksenofob i faszysta. Zbyszek! Witam na pokładzie. W końcu w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.

hołdys koronowirus

Jak wiecie pierwszy przypadek koronowirusa w Polsce stwierdzono w Zielonej Górze – województwo Lubuskie, tuż przy granicy z Niemcami. W związku z tym Lech Sprawka – wojewoda lubelski, nakazał rozegranie wszystkich meczów piłkarskich bez udziału publiczności. Potem prawdopodobnie pokazano mu mapę i wyjaśniono, gdzie jest wojewodą, bo nakaz cofnął. A Kaczafi mógłby jednak przeszkolić swoich siepaczy w zakresie tego gdzie mają rządzić.

Natalia Nitek-Płażyńska, która nagrała niegdyś niejakiego Hansa G. mówiącego: „Zabiłbym wszystkich Polaków! Nie miałbym z tym problemu! Nienawidzę Polaków, nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem. Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem!”. Została przez przedstawicielkę nadzwyczajnej kasty niejaką Małgorzatę Zwierzyńską na przeproszenie Hansa oraz wpłatę 10 tysięcy złotych na Wielką Owsiakową Orkiestrę. Z kolei Hansowi karę zmniejszono z 50 tysięcy złotych na 10 tysięcy na rzecz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie i przeproszenie Nitek-Płazyńskiej. W pierwszym odruchu pomyślałem, że to skandal, ale jednak po głębszym zastanowieniu zmieniłem zdanie. Towarzyszka Zwierzyńska zwyczajnie chce przekonać wszystkich, że cała sędziowską kastę należy wysłać do kolonizacji Marsa, a tutaj wsadzić nowych. Nawet import z Ukrainy musi być lepszy.

Trwa kampania wyborcza. Jest równie fascynująca jak mycie rąk przez marszałków Senatu. Andrzej Duda podpisał ustawę na peronie, co gromko wyśmiała opozycja. Po czym wyciągnięto im Bronka w podobnej sytuacji. Niby to samo, ale jednak miało być inaczej… U opozycji z kolei nawet Dominika Wielowieyska odkryła, że Kidawa jest kandydatką raczej marną. A sobotnia konwencja wyborcza kandydatki była wspaniała, ale wystąpienie Kidawy było najsłabszą jej częścią. Strach pomyśleć, że może wygrać…

Prezydent podobno ma zawetować 2 miliardy dla TVP. Z wyborczego punktu widzenia całkiem słuszne. Chyba, że Kurski wtedy strzeli focha i zacznie robić prawdziwą telewizję, a nie marną propagandę.

Po takiej przerwie wystarczy… mimo, że temat w zasadzie jeden.

Czytany 1499 razy
Więcej w tej kategorii: « 19 lutego 2020 roku 6 marca 2020 roku »